Płytki ceramiczne i łazienki w różnych stylach

łazienka w kolorze zielonymNowoczesne płytki ceramiczne mają to do siebie, że posiadają pełną paletę kolorów oraz wzorów, dzięki czemu za ich pośrednictwem jesteśmy w stanie wyczarować praktycznie dowolne wnętrze. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia czy poczucie estetyki, dlatego też nowocześni designerzy i producenci płytek dbają o to, żebyśmy z sezonu na sezon mieli możliwość przebierania w formach i motywach przewodnich materiałów wykończeniowych naszych łazienek. Ze względu na to, że każdy naród posiada pewne cechy charakteru oraz własne upodobania, projektantom udało się wyróżnić różne typy i rodzaje łazienek, dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwiej określić, jaki charakter powinno mieć nasze wnętrze. Spośród wielu dostępnych kategorii możemy wyszczególnić łazienki w stylu greckim, japońskim, meksykańskim czy skandynawskim, a samo pomieszczenie może być doskonałym miejscem na symboliczne przeniesienie się do innego kraju.

 

Każdy z nas posiada własne upodobania i odrębne poczucie estetyki, dlatego też producenci starają się stawać na wysokości zadania i podpowiadać nam jakie elementy możemy zapożyczyć od innych kultur tak, aby możliwe było zachowanie w swojej rodzimej formie cząstkę czegoś, zainspirowanego innymi krajami czy kulturami. Jeżeli dysponujemy dużą i przestronną łazienką możemy pokusić się o zachowanie greckiej stylistyki, która charakteryzuje się przede wszystkim dużą swobodą znaną przede wszystkim z greckich łaźni. Niezbędnym akcentem dekoracyjnym takich wnętrz są wszelkiego rodzaju kolumny i wystylizowana armatura, utrzymywana w pastelowej tonacji beżów i łagodnej pomarańczy. Meble, które będziemy wybierać powinny być drewniane z nietypowymi żłobieniami i dodatkowo ozdobione obrazami i wazonami z kwiatami. Duże lustro w złotej ramie może dopełnić dzieła sprawiając, że łazienka nabierze zupełnie innego wymiaru stając się kąpielowym pokojem.

Łazienka w stylu japońskim - podobnie – przypomina bardziej pokój, niż pomieszczenie typowo higieniczne, dlatego nie powinno w niej zabraknąć elementów wpływających na jej przytulność. Bardzo charakterystycznym elementem jest dwupoziomowa podłoga, czasami trzeba więc nieco poeksperymentować z dostępną przestrzenią. Ze względu na to, że kraj kwitnącej wiśni postrzegany jest jako ten, który żyje zgodnie z naturą, łazienka w takim stylu musi być udekorowana mnóstwem kwiatów i roślin. Bambusy i dekoracje z wikliny są w stanie dobrze oddać styl japońskiej łazienki, dlatego też także ich nie powinno zabraknąć w naszych wnętrzach. Płytki ceramiczne pozwalają na odważne łączenie i zestawianie barw, dlatego też najbardziej charakterystyczne będą czerwienie i czernie przeplatana delikatnymi barwami bieli i beżu. łazienka w stylu retro

Styl meksykański pozwala na dowolną zabawę kolorami, które dodatkowo powinny odpowiadać artystycznemu nieładowi, oczywiście w pełni kontrolowanego. Wzorzysta umywalka powinna dobrze współgrać z pozostałymi elementami znajdującymi się w łazience, dlatego też warto dobrze dopasowywać do siebie stylowe kinkiety oraz mosiężną armaturę łazienkową. Dzikość barw oraz bogata paleta odcieni jest całkowitym przeciwieństwem powściągliwego stylu skandynawskiego, który jest prosty, surowy i oszczędny w dekoracjach. Prostota i minimalizm dostrzegalne są także w kolorystyce, która obejmuje przede wszystkim biele i brak dynamicznych wzorów Taki styl lubi przede wszystkim lekkość, dlatego też jeżeli zależy nam na uzyskaniu w łazience elementu Skandynawii, powinniśmy wybierać szklane regały, delikatne szklane półki, których nie zamyka się drzwiczkami oraz przeszklone umywalki. Z takim rozwiązaniem doskonale współgrają metalowe wieszaki oraz stojaki, dlatego też dodatki takie, jak mydelniczki czy kubki na szczoteczki, powinny być wykonane ze stali nierdzewnej.

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!